Pływanie to świetna sprawa, wpływa korzystnie na zdrowie i odporność. Podczas pływania zaangażowanych jest sporo mięśni, które wraz z czasem staja się coraz silniejsze i bardziej wytrzymałe. Tak więc wizyta na basenie, to świetna alternatywna dla wycisku na siłowni.

W większości przypadków nauka jest prowadzona na basenach czy pływalniach, które mają swój regulamin (pisany i taki mniej formalny). Jego przestrzeganie jest bardzo ważne, gdyż ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i nawet życie. A więc na co zwrócić uwagę i dlaczego nauka pływania w Bochni może być świetnym relaksem? Już odpowiadamy na pytania.

Bezpieczeństwo i higiena na basenie

Po pierwsze osoba, która nie ma żadnego doświadczenia z pływaniem, powinna mieć właściwe nastawienie. Rozpoczęcie nauki pływania z ciągłymi myślami o zachłyśnięciu czy utonięciu nie będzie miało żadnego efektu. Można to porównać do nauki jazdy samochodem, pomimo świadomości o możliwej kolizji czy wypadku, po prostu siada się za kółko i robi swoje. W przypadku profesjonalnych szkół nauki pływania np. H2O – uczenie odbywa się na z góry ustalonych zasadach. Jednak nauka pływania w Bochni jest przede wszystkim bezpieczna.

Istotną sprawą jest przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia na basenie czy pływalni (zazwyczaj wszędzie panują podobne reguły). Dobra szkoła nauki pływania będzie stawiała to jako priorytet. Każdy kto brał udział w wycieczkach szkolnych na basen, doskonale pamięta słowa opiekuna: – “Nie biegaj!” To jedna z zasad i nie dotyczy tylko najmłodszych. O poślizgnięcie na basenie wcale nie tak trudno.

Aby temu zapobiec lub stanowczo ograniczyć – należy zabierać ze sobą basenowe klapki. Kolejną rzeczą do zestawu, będzie czepek. Niektóre baseny wręcz wymagają od swoich klientów aby go używali. Jest to podyktowane głównie kwestią higieny i zwyczajnie dobrym smakiem – wręcz dosłownie, gdyż pływające włosy mogą dostać się na twarz lub do ust innych korzystających z basenu. Przyda się także ręcznik, szczególnie gdy podczas korzystania z basenu najdzie ochota na wizytę w saunie – należy przed wejściem do niej spłukać się pod prysznicem oraz wytrzeć się do sucha!

Higiena to podstawa

Higiena jest równie ważna, nauka pływania w Bochni wymaga przede wszystkim skorzystania z prysznica przed wejściem na basen. Nie jest to indywidualna reguła, ale wręcz ogólnoświatowa. Nikt nie życzyłby sobie aby inne osoby wchodziły na basen po prostu brudne. Pamiętajmy! To głównie od nas zależy czystość wody w basenie. Jeżeli kwestia “widocznej” higieny nie potrafi nikogo przekonać, to może niewidzialne zagrożenie takie jak pierwotniaki, bakterie i grzyby, które bardzo chętnie się z nami “zaprzyjaźnią”. O tym jednak w innym artykule.